30 października br. zostały opublikowane wyniki rankingu „Złotej Setki Szpitali” w Polsce. W tegorocznej edycji rankingu szpitali opublikowanego w dzienniku „Rzeczpospolita ” Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie został uznany za jeden z najlepszych w klasyfikacji szpitali zabiegowych wielospecjalistycznych i onkologicznych i uplasował się na 77 miejscu w Polsce.
   Oprócz tego szpital w Parczewie znalazł się na 6 miejscu wśród wszystkich Szpitali w Województwie Lubelskim.
W rankingu uczestniczyło ponad 240 szpitali z całej Polski.
 
   Ranking opracował zespół Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, jednostka podległa Ministerstwu Zdrowia. Centrum oceniało zarządzanie szpitalem, jakość opieki i opiekę medyczną. Maksymalnie szpital mógł zdobyć 1000 punktów.
Nasz szpital zdobył w klasyfikacji ogólnej 763,67 punkty.
Na uroczystej gali, która odbyła się 30 października br. w Warszawie, wyróżnienie dla Najlepszego szpitala z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Aleksandra Soplińskiego oraz Dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia dr Jerzego Henniga, odebrał dyrektor Janusz Hordejuk.
 
   - „Najbardziej cieszymy się z tego, że zostaliśmy ocenieni tak wysoko tym bardziej że w rankingu bierzemy udział już od kilku lat i zawsze znajdowaliśmy się poza pierwszą setką. Mamy świadomość że w naszym szpitalu jest jeszcze wiele do zrobienia i że jeszcze daleko nam do ideału. To, że jesteśmy wśród najlepszych wcale nas nie usypia. Dlatego bierzemy się do ciężkiej pracy, aby stale podwyższać jakość opieki dla naszych pacjentów" powiedział Dyrektor Hordejuk po otrzymaniu wyróżnienia.