Rozpoczynamy XXIII edycję konkursu AMBASADOR WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Województwo Lubelskie corocznie honoruje osoby, instytucje i firmy, które mają niekwestionowane osiągnięcia i zasługi w kreowaniu dobrego wizerunku regionu w kraju i za granicą. Prestiżowe tytuły i statuetki przyznawane są od 1999 roku, a obecnie trwa nabór zgłoszeń do 23. edycji konkursu.

Więcej informacji


1200X719 BANNER

Wersja elektroniczna informatora jest dostępna na stronie
www.powiat.parczew.pl
w zakładce Zdrowie – Informator.

UVD Robot – autonomiczna dezynfekcja i dekontaminacja
w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Parczewie

W pełni autonomiczne urządzenie do dezynfekcji i dekontaminacji, trafiło do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Parczewie. Szpital pozyskał urządzenie w efekcie przetargu Komisji Europejskiej, która przyznała je krajom wspólnoty, w tym także placówkom w Polsce. Wdrożenie UVD Robota w szpitalu w Parczewie jest konsekwencją wyjątkowej dbałości o utrzymanie wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług medycznych na najwyższym poziomie w oparciu o najnowsze technologie.

Celem dyrekcji placówki SPZOZ w Parczewie jest zapewnienie pracującemu personelowi i pacjentom bezpieczeństwa m.in. poprzez dokładną dezynfekcję i dekontaminację pomieszczeń i sprzętu medycznego,
z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań. Do czego z pewnością przyczyni się UVD Robot.

Duńskiej produkcji UVD Robot emituje promienie UV-C, które niszczą DNA i RNA wszelkich drobnoustrojów, w tym chorobotwórczych wirusów, bakterii, grzybów, pleśni. Nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych. Podczas cyklu, w którym mobilne urządzenie „wędruje” po blokach operacyjnych, korytarzach czy salach chorych, zdezynfekowane zostają wszelkie powierzchnie, czyli urządzenia szpitalne i specjalistyczny sprzęt, ściany, sufity, jak również powietrze wypełniające pomieszczenia. Skuteczność dezynfekcji przy użyciu UVD Robota sięga 99,99999%.

Nasze działania na rzecz podwyższania jakości i bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych są kompleksowe. Dbamy o dobór i utrzymanie wykwalifikowanej kadry, sukcesywnie zwiększamy zakres i dostępność usług medycznych. Ponadto wdrażamy najnowocześniejszy sprzęt i modernizujemy istniejącą infrastrukturę, zatem pozyskanie UVD Robota wpisuje się w strategię unowocześniania placówki, podnosząc jednocześnie standard działań prewencyjnych – mówi Dyrekcja Szpitala.

Robot jest w pełni autonomiczny, po wstępnym zaprogramowaniu nie wymaga obsługi. Z jednej strony zapewnia skuteczną walkę z patogenami, takimi jak wirusy czy bakterie. Z drugiej zaś – ogranicza koszty dezynfekcji dzięki oszczędności czasu i kosztów pracy personelu.

Redukowanie ryzyka przenoszenia patogenów jest szczególnie ważne w salach operacyjnych, na oddziałach intensywnej opieki medycznej, w szpitalnych oddziałach ratunkowych czy w salach chorych.

UVD Robot to nowa jakość dezynfekcji i dekontaminacji na świecie. Cieszymy się, że szpitale i placówki medyczne w Polsce mają również możliwość korzystania z tego urządzenia. Autonomiczny robot emitujący światło UV-C z pewnością przyczyni się do wzrostu komfortu pracy personelu oraz jakości leczenia pacjentów – mówi Tomasz Witkowski z firmy MED&CARE - dystrybutor urządzenia UVD Robot w Polsce.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Przywódzka
Marketing Strategy Manager

+48 690 005 097
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MED&CARE Sp. z o.o.

www.medandcare.pl

www.robot-uvd.pl

 

UVD Robot szpital korytarz

 

SPZOZ w Parczewie informuje, iż Oddział Ginekologiczno-Położniczy stale funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi przepisami. Porody przeprowadzane są według bieżącego zapotrzebowania. A zabiegi ginekologiczno-położnicze wykonywane są zgodnie z harmonogramem uwzględniając kategorię medyczną pacjenta.

Informujemy, że zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Lubelskiego z dnia 14 września 2020 r. w sprawie aktualizacji wykazu podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 od dnia 15.09.2020 r. przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Parczewie działa Punkt Pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Punkt Pobrań jest czynny codziennie od 8:00 do 12:00

W punkcie pobrań zostanie bezpłatnie pobrany materiał do badania wykrywającego obecność wirusa SARS-CoV-2 (wymaz z nosogardzieli) osobom, którym zostało zlecone to badanie zgodnie z Zarządzeniem Nr 32/2020/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 8 marca 2020 r. ze zm.

W celach organizacyjnych by zarezerwować termin badania w Punkcie Pobrań przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa pacjenci, którzy otrzymali zlecenia proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr tel.

574 335 814

Na badanie należy:

- zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL,

- przestrzegać zasad higieny, założyć maseczkę.

W punkcie, istnieje możliwość pobrania wymazu od pacjenta znajdującego się w samochodzie bez konieczności opuszczania przez niego pojazdu.

Po wykonaniu badania wynik będzie widoczny na Internetowym Koncie Pacjenta, a także informację o wyniku przekaże laboratorium.