Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie   wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Czytaj więcej...
 

Oddział Geriatryczny - tel. 83 355 21 62

 
Oddział Geriatryczny został utworzony 1 stycznia 1999 r. na bazie istniejącego od 1985 r, Oddziału dla Przewlekle Chorych. Jest usytuowany na parterze, dwukondygnacyjnego, osobnego budynku, z dogodnym podjazdem dla samochodów i wózków inwalidzkich.

Jest to oddział 33 łóżkowy, o profilu internistycznym, ukierunkowany na świadczenie usług diagnostyczno - leczniczych i rehabilitacyjnych pacjentom powyżej 65 roku życia. Wyposażony jest w urządzenia zwiększające wygodę i bezpieczeństwo pacjentów (poręcze, uchwyty, antypoślizgowa podłoga itp.) oraz dostateczną ilość sprzętu rehabilitacyjnego.Pacjenci mogą korzystać z kuchenki, lodówki, świetlicy z telewizorem oraz posługi duszpasterskiej.

Oddział Geriatryczny świadczy pełen zakres procedur diagnostyczno - leczniczych na poziomie szpitala powiatowego, z możliwością ich rozszerzenia o konsultacje i procedury wysokospecjalistyczne. Ważną rolę w procesie terapeutycznym spełnia fizykoterapia i kinezyterapia, realizowana przez wykwalifikowany personel. W oddziale wdrożone są specjalistyczne procedury pielęgnacyjne i edukacyjne m.in. program profilaktyki i zwalczania odleżyn, program edukacji w cukrzycy i otępieniach.

Personel stara się zapewnić pacjentom wysoką jakość świadczonych usług oraz troskliwą opiekę lekarzy, pielegniarek, opiekunek medycznch i sanitariuszy. Średni czas pobytu pacjenta w oddziale wynosi 7-8 dni. Czas oczekiwania na przyjęcie to 1-2 dni, a w przypadku konieczności nagłej hospitalizacji, chorzy przyjmowani są na bieżąco.

Pacjenci wypisywani z oddziału mogą korzystać z konsultacji i kontynuować leczenie w Poradni Geriatrycznej, w której porad udziela Koordynator oddziału.

Oddział posiada akredytację umożliwiającą szkolenie lekarzy w dziedzinie geriatrii, jest także bazą szkoleniową dla pielęgniarek i uczniów Medycznego Studium Zawodowego.

 
Lekarze pracujący w oddziale:
Koordynator: Lek. med. Anna Kędracka
specjalista Chorób wewnętrznych i Geriatrii
• Z-ca koordynatora Lek.med. Grzegorz Chustecki
specjalista Medycyny rodzinnej, w trakcie specjalizacji z Geriatrii
Lek. med. Dariusz Widomski
specjalista Medycyny rodzinnej i Geriatrii
Lek. med. Marcin Ruchała
specjalista Chorób wewnętrznych
Lek. med. Monika Golik
specjalista Chorób wewnętrznych
Lek. med. Marcin Cioch
specjalista Chorób wewnętrznych
Lek. med. Lolita Matyjaszczyk
rezydent Chorób wewnętrznych
 Lek. med. Agnieszka Kozyra
rezydent Chorób wewnętrznych
 
Psycholog:
mgr Samanta Kaczorek-Lamczyk
mgr Paulina Markowska
 
Pielęgniarka Oddziałowa: Mgr Ewa Korniluk
Pielęgniarki: specjaliści, dyplomowane
Technicy rehabilitacji
Salowi
Opiekunki medyczne