Personel Oddziału:

• p. o. koordynatora: Lek. med. Anna Ziarek specjalista w dziedzinie pediatrii

• Pielęgniarka Oddziałowa: Lic. piel. Elżbieta Kwiatek – specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego

Lokalizacja: Drugie piętro prawego skrzydła głównego budynku szpitala.
          Na oddziale Dziecięcym rocznie leczonych jest około1200 małych pacjentów, w przedziale wiekowym od noworodka do18 roku życia. Oddział dysponuje 15 łóżkami. Personel oddziału stara się zapewnić małym pacjentom jak najlepszą jakość usług, troskliwą opiekę i miłą atmosferę podczas pobytu. Leczonym dzieciom zapewniamy całodobową diagnostykę i świadczenia zdrowotne. Rodzice przebywający z dziećmi w oddziale mają możliwość korzystania z łóżek hotelowych.
           Dzięki darczyńcom takim jak WOŚP, Fundacja Polsat, Telewizja Lublin oddział został wyposażony w nowy sprzęt i aparaturę medyczną, zabawki, środki do pielęgnacji.
          Wizerunek oddziału uległ ogromnym zmianom, było to możliwe dzięki gruntownemu remontowi. Remont oddziału Dziecięcego sponsorowała Fundacja Leszka Podkańskiego CRH Żagiel. W czasie prac powiększono powierzchnie sal, wymieniono podłogi, okna, witryny między boksami. Nowy wizerunek to też bajkowo kolorowe ściany. Ostatni rok to wdrożenie Programu dostosowawczego poprzez przebudowę zaplecza sanitarnego .Oddział stał się bardziej funkcjonalny dla dzieci, opiekunów i personelu.
W czerwcu 2019 nowy wizerunek uzyskał pokój zabaw . Nowe meble, mnóstwo zabawek ,przyborów do rysowania i klocków przekształciło pokój w Strefę Przyjazną do Nauki i Zabawy. Została ona sfinansowana przez słuchaczy RMF FM oraz firmę Nowa Szkoła.