Ogloszenie specjalista radiolog page 0001

 

Klauzula Informacyjna dla Kandydatów

Scan page 0001

Dziękujemy  PZU S.A. za udzielenie wsparcia finansowego w postaci zakupu zestawu laparoskopowego wraz z częściami wymiennymi.

„Szpitale powiatowe – blisko ludzi, ratujemy życie”
 Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych rozpoczyna kampanię informacyjną o znaczeniu i przyszłości szpitali powiatowych.
W obliczu postępującego kryzysu w publicznej ochronie zdrowia, Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych (OZPSP) rozpoczyna kampanię informacyjną „Szpitale powiatowe – blisko ludzi, ratujemy życie”. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat kluczowej roli, jaką pełnią szpitale powiatowe w systemie zdrowia w Polsce – oraz zagrożeń, jakie przed nimi stoją.
W Polsce działa ponad 300 szpitali powiatowych, zlokalizowanych głównie w mniejszych miastach i na terenach wiejskich. Dla milionów Polek i Polaków są one pierwszym i często jedynym punktem kontaktu z opieką zdrowotną. To właśnie tu mieszkańcy leczą choroby przewlekłe, trafiają w nagłych przypadkach i korzystają z profilaktyki zdrowotnej.
Szpitale powiatowe świadczą szeroki zakres usług medycznych – m.in. internę, chirurgię ogólną, kardiologię, ortopedię, pediatrię, ginekologię i położnictwo. Są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, i pozostają niezbędnym ogniwem w strukturze bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli.
– To nie tylko miejsca leczenia – to instytucje zaufania publicznego, które zapewniają opiekę blisko domu. Dla mieszkańca małego miasta lub wsi szpital powiatowy to często jedyna dostępna forma pomocy medycznej – mówi Waldemar Malinowski, prezes OZPSP.
– Musimy sobie uświadomić, że likwidacja tych szpitali byłaby katastrofą – nie tylko dla systemu, ale przede wszystkim dla ludzi.
Z danych wynika, że co roku ponad 7 milionów osób korzysta z usług szpitalnych w Polsce. W miarę jak społeczeństwo się starzeje, zapotrzebowanie na opiekę rośnie – szczególnie w regionach oddalonych od dużych aglomeracji. To właśnie tam szpitale powiatowe są filarem systemu.
Jednak te placówki są od lat niedofinansowane i zmagają się z poważnymi problemami kadrowymi. Brakuje pielęgniarek i lekarzy. Dodatkowo ograniczenia finansowe narzucone przez system sprawiają, że wielu szpitalom grozi bankructwo lub redukcja oddziałów, które są nierentowne, ale niezbędne – jak np. pediatria, położnictwo, interna.
– Naszym celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej oraz decydentów na dramatyczną sytuację, w jakiej znalazły się szpitale powiatowe. To ostatni moment, by je uratować – zanim zaczną znikać z mapy Polski – podkreśla Waldemar Malinowski, prezes OZPSP.
Widmo likwidacji szpitali powiatowych budzi coraz większy niepokój wśród mieszkańców mniejszych miejscowości. Utrata lokalnych placówek może oznaczać dramatyczne pogorszenie dostępu do opieki zdrowotnej, a w dalszej konsekwencji braku pomocy w ogóle.
- W moim mieście nie ma żadnego innego szpitala. Ludzie przyjeżdżają tu z promieniem 30–40 kilometrów, bo to jedyne miejsce, gdzie można przyjść z dzieckiem w nocy albo z bólem brzucha i nie zostać odesłanym. Gdyby ten szpital zamknięto, musielibyśmy jechać kilkadziesiąt kilometrów do najbliższego większego miasta. Nie wszyscy mają samochód, nie wszyscy są w stanie tyle czekać. Tu ratuje się życie, po prostu – Paweł Pikul, członek zarządu OZPSP.
– Szpitale powiatowe to nie balast. To strategiczna inwestycja w zdrowie społeczeństwa. Apelujemy do rządu o natychmiastowe działania. Polacy zasługują na bezpieczny, powszechny dostęp do opieki zdrowotnej – bez względu na kod pocztowy – mówi Waldemar Malinowski, prezes OZPSP.

O G Ł O S Z E N I E


Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie

ul. Kościelna 136 21-200 Parczew

zatrudni od 01 czerwca 2025r.:

LEKARZA KIERUJĄCEGO

ODDZIAŁEM CHIRURGICZNO – URAZOWYM
Z PODODDZIAŁEM GINEKOLOGICZNYM

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Pełnienie funkcji koordynatora Oddziału Chirurgiczno – Urazowego z Pododdziałem Ginekologicznym w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki
  • Zapewnienie udzielania świadczeń lekarskich na optymalnym poziome w godzinach normalnej ordynacji oraz w czasie dyżurów medycznych w w/w komórce

Wymagania niezbędne:

  • Wykształcenie wyższe medyczne,
  • Czynne prawo wykonywania zawodu,
  • Tytuł specjalisty lub specjalizacja II stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej,
  • Udokumentowany staż pracy w zawodzie min. 8 lat.

Atrakcyjne wynagrodzenie i warunki pracy. Forma zatrudnienia do uzgodnienia.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie aplikacji (CV, uzupełniona i podpisana klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych kandydatów na stanowisko objęte postępowaniem rekrutacyjnym oraz kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe) na adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub drogą pocztową na adres Zakładu:

Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie

ul. Kościelna 136

21-200 Parczew

z dopiskiem „Kandydat na stanowisko: lekarza kierującego Oddziałem Chirurgiczno – Urazowym z Pododdziałem Ginekologicznym

Kontakt telefoniczny: (83) 355 21 02 lub (83) 355 21 07

Inne informacje:

Kandydaci zakwalifikowani zostaną poinformowani o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

Po zakończeniu naboru oferty osób nie wskazanych do zatrudnienia będą zniszczone.