Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie   wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Czytaj więcej...
 

Wkrótce zostanie otwarta Poradnia Proktologiczna refundowana przez NFZ

Wkrótce zostanie otwarta Poradnia Proktologiczna refundowana przez NFZ

Od 01 września 2019 roku rozpoczyna funkcjonowanie Poradnia Proktologiczna.

Na choroby dolnego odcinka przewodu pokarmowego cierpi wiele osób obu płci, w wieku od wczesnej dorosłości do późnej starości. Szacuje się, że 50% społeczeństwa cierpi na problemy proktologiczne. Wiele z tych chorób jest traktowanych jako temat wstydliwy, co dodatkowo niekorzystnie wpływa na diagnostykę i leczenie tego typu schorzeń.

Do tej pory osoby z problemami proktologicznymi z powiatu parczewskiego zmuszeni byli szukać pomocy w innych powiatach naszego województwa. Jednak dzięki konkursowi ofert zorganizowanemu przez Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ, otrzymaliśmy środki finansowe na zakontraktowanie świadczeń ambulatoryjnych z zakresu proktologii.

Otworzenie poradni proktologicznej w SPZOZ w Parczewie finansowanej ze środków publicznych zdecydowanie korzystnie wpłynie na zdrowie lokalnego społeczeństwa w tym zakresie.

Poradnia Proktologiczna będzie funkcjonowała zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Komórka będzie realizować zadania związane z udzielaniem świadczeń diagnostyczno-leczniczych oraz zabiegowych, a także z zakresu leczenia onkologicznego. Zadania realizowane w powyższej komórce będą świadczone przez lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii zgodnie z ustalonym harmonogramem.