Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie   wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Czytaj więcej...
 

Wkrótce zostanie otwarta Poradnia Urologiczna refundowana przez NFZ

Od 01 stycznia 2019 roku rozpoczyna funkcjonowanie Poradnia Urologiczna.

Problemy natury urologicznej są dość powszechne wśród społeczeństwa, a zwłaszcza nasilają się po 50 roku życia zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Także problemy urologiczne występują u ludzi młodych. Utworzenie jedynej poradni urologicznej w Powiecie Parczewskim finansowanej ze środków publicznych zdecydowanie przyniesie wiele korzyści dla osób dotkniętych tego typu problemami, które do tej pory musiałyby korzystać z świadczeń udzielanych przez prywatne gabinety lub poza Powiatem Parczewskim.

W roku 2018 NFZ umożliwił kontraktowanie świadczeń zdrowotnych w zakresie urologii oraz świadczeń zabiegowych urologicznych, a także świadczeń w zakresie urologii-diagnostyka onkologiczna dzięki czemu SPZOZ w Parczewie będzie mógł otworzyć nową komórkę organizacyjną „Poradnia Urologiczna”.

Poradnia Urologiczna będzie funkcjonowała zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (Dz.U.2016.357 t.j. z dnia 2016.03.16).

Komórka będzie realizować zadania związane z udzielaniem świadczeń diagnostyczno-leczniczych oraz zabiegowych, a także z zakresu leczenia onkologicznego. Zadania realizowane w powyższej komórce będą świadczone przez lekarzy specjalistów w dziedzinie urologii zgodnie z ustalonym harmonogramem.