Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie   wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Czytaj więcej...
 

Rusza Oddział Dzienny Terapii Uzależnienia Od Alkoholu

   Od 01 grudnia 2014 roku rozpoczyna funkcjonowanie Oddział Dzienny Terapii Uzależnienia Od Alkoholu.
Oddział Dzienny Terapii Uzależnienia Od Alkoholu będzie funkcjonował zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz.U.13.1386 ze zm.).
 
   Placówka będzie realizowała zadania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji osób uzależnionych od alkoholu i współuzależnionych, a także osób ryzykownie pijących oraz działania konsultacyjno–edukacyjne dla rodzin osób uzależnionych.
 
   Leczenie w Oddziale Dziennym prowadzone jest przez psychoterapeutów uzależnień, psychologów oraz lekarzy psychiatrów od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-14.00, 08.00-15.00.
 
Oddział dysponuje 10 miejscami.
Każdy z pacjentów Oddziału Dziennego uczestniczy w zajęciach indywidualnych i grupowych, a w trakcie przerwy pacjenci otrzymują posiłek.
 
   W celu przyjęcia na Oddział niezbędne są następujące dokumenty:
- skierowanie lekarskie od lekarza psychiatry lub lekarza rodzinnego,
- Dowód osobisty,
- Przy braku potwierdzenia prawa do świadczeń zdrowotnych przez system e-WUŚ należy okazać dokument potwierdzający posiadane prawo do świadczeń zdrowotnych.
 
   Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej naszego Szpitala lub pod numerami telefonu: 83 355 21 70, 83 355 21 72.